KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16934275

nr 1693 4275

Sven Hellquist

(1916-1997), Sverige

Oljemålning, Kafferast. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 64x90 cm, yttermått inklusive ram: 87x114 cm

Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

800 kr

måndag 14 april 2025
kl 20:00:11

13/4 13:19:03 1      Vinnande bud

Sven Hellquist

Läs mer om Sven Hellquist